piątek, 28 sierpnia 2015

Błędy popełniane podczas wykonywania manicure

1.Nie używanie bazy pod lakier !

Odpowiednia baza pod lakier to podstawa trwałego i bezpiecznego dla płytki paznokci manicure. Baza jest szczególnie istotna w przypadku paznokci uwrażliwionych i rozdwajających się – pomoże utrzymać manicure dłużej na swoim miejscu i zapobiegnie odpryskom. 

2.Wycinanie skórek!

Wycinanie skórek skutkuje kształtnymi, estetycznymi paznokciami, ale jednocześnie też tym, że skórki zaczynają narastać na płytkę coraz szybciej i są mocniejsze oraz grubsze. 


3.Używanie patyczków higienicznych do poprawek!

Gdy musimy zmyć lakier z przypadkowo ubrudzonych skórek nie używajmy patyczków higienicznych! Ich kształt nie jest właściwy i mogą jedynie zrujnować manicure – zetrzeć lakier również z boków płytki lub rozmazać go na skórze.

4.Nabieranie zbyt dużej ilości lakieru!

Najważniejszą zasadą prawidłowo wykonanego manicure jest nabieranie na pędzelek niewielkiej ilości lakieru i rozprowadzanie na płytce cienkiej jego warstwy. Im więcej lakieru na pędzelku, tym schnie wolniej przez co powstają nieestetyczne bąbelki.

5.Potrząsanie buteleczką lakieru!

Przed rozpoczęciem malowania paznokci masz w zwyczaju potrząsać buteleczką? To błąd! Takie ruchy powodują powstawanie mini pęcherzyków powietrza i niszczenia manicure. 

6.Źle piłowane paznokcie!

Paznokcie często rozdwajają się w skutek niewłaściwego piłowania, które sprzyja mechanicznym uszkodzeniom. Piłowanie musi odbyć się zawsze przed namoczeniem paznokci - nie wolno piłować wilgotnej płytki.

2 komentarze:

  1. Tych błędów nie popełniam, ale nie jestem mistrzem w malowaniu paznokci :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wiedziałam, że przed piłowaniem należy zmoczyć paznokcie. Teraz będę o tym pamietac :-)

    OdpowiedzUsuń