poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Siemię lniane -recenzja

Informacje od producenta:
Siemię Lniane BIO należy do najbogatszych poznanych dotychczas źródeł wielu cennych składników odżywczych, ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.
Występuje w nim duża ilość kwasów tłuszczowych, w których przeważają NNKT eliminujące nadmiar tzw. złego cholesterolu we krwii. Zawiera błonnik pokarmowy, zarówno w formie rozpuszczalnej, jak i nierozpuszczalnej. Ponadto występują w nim witaminy rozpuszczalne w wodzie (z grupy B), sole mineralne, a także lecytyna. Siemię lniane jest jednym z najpopularniejszych środków medycyny naturalnej. Wykorzystuje się je przede wszystkim w schorzeniach układu pokarmowego i oddechowego (nawilża śluzówkę podczas występowania kaszlu). Dzięki zawartości dużej ilości substancji śluzowych, działa osłonowo i łagodząco na przewód pokarmowy. Dzięki dużej zawartości błonnika wzmaga perystaltykę jelit, zapobiegając zaparciom. Szczególnie cenione przy wszelkich nieżytach i nadkwasotach a nawet wrzodach.

Moja opinia:
Produkt znajduje się w torebce 200g. Siemie lniane to małe brązowe pestki.Jest to produkt,który wykorzystuje się w schorzeniach układu pokarmowego i oddechowego,a także przy innych chorobach.Siemię testowałam w czasie kiedy miałam chrypkę i zauważyłam,że produkt mi pomógł.Zawiera on wiele potrzebnych witamin i kwasów tłuszczowych i dużo zawartość błonnika.Produkt dodałam do sałatek.Nadał im bardzo ciekawy smak.Można go spożywać również na sucho lub dodać do płatków czy musli.Można go zakupić w cenie 5,50 zł / 200 g. Uważam,że jest to bardzo niska cena jak za taki produkt.Przypadł mi do gustu tak samo jak olej ze słonecznika.Myślę,że wszystkie produkty tej firmy byłby tak samo dobre.

Zalety:
-cena
-smak
-zdrowy
-zawiera witaminy,błonnik
-wiele zastosowań 

Wady:
-brak

Ocena:
5+/5

3 komentarze:

 1. Fajna cena,chętnie się skuszę!!
  Ja z tej firmy miałam pestki z dyni-pychotka:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie osobiście się z nim nie spotkałam :P

  OdpowiedzUsuń
 3. piłam kiedys;)

  OdpowiedzUsuń