sobota, 2 sierpnia 2014

Domowy peeling solny

Dlaczego peeling solny?
Peelingi solne w porównaniu do cukrowych i kremowych z drobnymi drobinkami ściernymi mają charakter oczyszczający dla naszego ciała. Dogłębnie usuwają martwy naskórek jednocześnie poprawiając krążenie i dotleniając skórę. Bazowy składnik - sól - działa przeciwzapalnie i odkażająco, jest przydatna w leczeniu chorób skóry m.in. chroniąc ją poprzez tzw. płaszcz solny, który przez działanie osmotyczne wspomaga nawilżenie skóry. Ponadto silne złuszczanie soli jest pomocne przy chropowatych i mocno zgrubiałych fragmentach na naszym ciele miejsca na skórze (kolana, stopy, łokcie), sprawiając że i one staną się gładkie.

Jak przygotować domowy peeling ?
Sposób przygotowania jest bardzo prosty.Potrzebny nam będzie tylko olej i sól.Aby przygotować niewielką ilość takiego peelingu trzeba dodać dwie łyżki soli i łyżkę oleju,a potem wszystko razem wymieszać.Aby uzyskać ładny zapach do peelingu można dodać aromat spożywczy.

Ja dopiero zaczynam przygodę z domowym peelingiem i jeszcze nie wiem jak się u mnie sprawdził.Czy ktoś Was używał takiego domowego peelingu?Jak się sprawdził u Was?

1 komentarz:

  1. ja nigdy nie używałam takiego domowego, ale te sklepowe owszem;)

    OdpowiedzUsuń