poniedziałek, 5 maja 2014

Citrospet dental-recenzja

Dziś recenzja produkty,który otrzymałam od : Cintamani.

Citrospet dental-odświeżający i łagodzący żel,pozwala zadbać o pełniejszą higienę jamy ustnej i poczucie komfortu.Pomaga zapobiegać uczuciu dyskomfortu u osób użytkujących protezy stomatologiczne i aparaty ortodontyczne.

Informacje od producenta:
W jamie ustnej mogą się namnażać bakterie i grzyby. Może to powodować dyskomfort, uczucie pieczenia, palenia i nieświeży oddech.Citrosept Dental łagodzi podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu z ust. Pomaga utrzymać fizjologiczną florę jamy ustnej. Citrosept Dental ogranicza namnażanie drobnoustrojów, w szczególności bakterii i grzybów.Zalecany jest do stosowania u osób z utrudnioną higieną jamy ustnej, w celu uniknięcia zmian wywołanych przez grzyby i bakterie, zwłaszcza u użytkowników protez stomatologicznych i aparatów ortodontycznych.Dzięki specjalnej adhezyjnej formule, żel przywiera do błon śluzowych jamy ustnej i utrzymuje się na nich nawet kilka godzin,zapewniając długotrwałe uczucie komfortu i higieny.

Sposób użycia:
Po umyciu zębów nanosić niewielką ilość żelu na dziąsła i/lub podniebienie, nie spłukiwać, nie spożywać posiłków i napojów przez 1h. Stosować 3-4 razy dziennie. Chronić oczy, w przypadku dostania się żelu do oka, przepłukać oko dużą ilością wody.W przypadku wystąpienia infekcji w jamie ustnej konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Moja opinia:
Żel umieszczony się w pudełeczku,w którym znajduje się tubka i ulotka informacyjna.żel jest bezbarwny,a jego konsystencja nie jest ani za rzadka,ani za gęsta,ale bardzo lepka.Jest bardzo mało wydajny i szybko się skończył.Dzięki małemu opakowaniu można go łatwo przechować.Jak dla mnie żel nie jest o smaku grejpfruta,raczej miętowy.Bardzo dobrze odświeża i łagodzi podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej.Żel daje poczucie świeżego oddechu przez długi czas.Po zastosowaniu produktu zauważyłam,że zniknęła niewielka opuchlizna jaką miałam na dziąśle.Produkt kosztuje 17 zł za 15 g i można go zakupić na stronie sklepu KLIK.Jak dla mnie cena jest zbyt wysoka.Produkt  przypadł mi do gustu.Polecam!

Zalety:
-skuteczny
-łatwy do przechowywania
-poczucie świeżego oddechu przez długi czas
-konsystencja

Wady:
-lepki
-cena
-wydajność

Ocena:
4/5

2 komentarze: